1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali

Festival 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali

Kategorisi : Festival
Etkinlik Başlangıç Tarihi : 10-10-2019 10:00:00
Etkinlik Bitiş Tarihi : 13-10-2019 22:00:00
Adres : Zafer Meydanı
Sorumlusu :
Sorumlu Tel :
Mail Adresi :

1.Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali Taslak Program


Genel Program:

Etkinlikler10:00 da başlayıp 22:00 da son bulacak

Her gün 10:00-17:00 arası Zanaatkarların sergi ziyareti açık olacak

Her gün 10:00-17:00 arası İlçelerin tanıtım filmlerine yer verilecek

Her gün 10:00-17:00 arası Karikatür uygulamaları yapılacak

Her gün 10:00-17:00 arası Ata sporlarından okçuluk ve matrak oyunları

Her gün 10:00-17:00 arası 5 istasyon çocuk oyunları olacak

Her gün 14:00-15:00 arası AKÜ tasavvuf musikisi ve sanat müziği konseri

Her gün 15:00-16:00 arası Zanaatkarlar atölye çalışması yapacak

Her gün 16:00-17:00 arası Mahalli sanatçı konser ve etkinlikler olacak

 

10 EKİM – AÇILIŞ PROGRAMI

10 Ekim Perşembe Gündüz Programı:

10:00’dan itibaren stantlara yerleşilmesi

10:00-17:00 Sergi – Zanaatkarların sunumu

10:00-17:00 İlçelerin tanıtım filmlerinin izlenmesi

10:00-17:00 Karikatür Uygulamaları

10.00-17.00 Ata Sporlarından Okçuluk ve Matrak Oyunları

13:00-17.00 Ömer Faruk Barış Hat İcrası

14:00-15:00 AKÜ Devlet Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi ve Türk Sanat Müziği İcrası

15:00-16:00 Zanaatkarların atölye çalışmaları

16:00-16:20 Zafer İşlek - Meddah Gösterisi

16:30-16:50 Canan Bayram – Afyon Türküsü

 

10 Ekim Perşembe Akşam Programı:

Kortej Yürüyüşü (Afyonkarahisar Belediyesi eşliğinde İmaret Camii'nden Zafer Meydanı’na)

17:00 İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu

17:05 Açılış konuşmaları

          İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır

          Belediye Başkan Vekili Murat Öner

          Kültür ve Turizm Bakanlığı Arş.ve Eğt. Genel Müdürü Okan İbiş

          Milletvekillerinin konuşmaları

          Vali Vekili Mehmet Bozkurt

17:30 Afyonkarahisar Mehter Takımı Gösterisi

17:50 AŞK Kültür ve Sanat Günleri tanıtım filmi izlenmesi

18:00 Ahmet Şemsettin Karahisari - Belgesel film izlenmesi

18:15 Aşık Yoksul Derviş Şemsettin Kubat - Türk Halk Müziği İcrası

18:30 Sevgi Tahmaz – Gelenekten Geleceğe Keçe Giysileri Defilesi

18:50 Azime Gürlek, Ozan Baki Çetin – Şiir Dinletisi

19:00 Mahmut Şahin – Hat İcrası ve Konferans

19:40 Halk oyunları ekipleri kılıç kalkan ve hazin kırık hava oyunları gösterisi

20:00 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Dünyası Müzik  Topluluğu Konseri

 

11 EKİM – 2.GÜN

11 Ekim Cuma Gündüz Programı:

10:00-17:00 Sergi – Zanaatkarların sunumu

10:00-17:00 İlçelerin tanıtım filmlerinin izlenmesi

10:00-17:00 Karikatür Uygulamaları

10.00-17.00 Ata Sporlarından Okçuluk ve Matrak Oyunları

13.00-17.00 Cafer Eyigün hat icrası ve atölye çalışması

14:00-15:00 AKÜ Devlet Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi ve Türk Sanat Müziği İcrası

15:00-16:00 Zanaatkarların atölye çalışmaları

15:00-16:00 Mehmet Öztürk - Dinar Marsyas Musiki Kültür Derneği Şiir Dinletisi

16:00-16:20 Selcan Kurnaz – Masal anlatımı

16:20-16:50 Döne Solak – Türk Halk Müziği

Çocuk oyunları – 5 istasyon

 

11 Ekim Cuma Akşam Programı:

17:00 AŞK Kültür ve Sanat Günleri tanıtım filmi izlenmesi

17:10 Ahmet Şemsettin Karahisari - Belgesel film izlenmesi

17:25 Şiir Dinletisi – Rıdvan Yiğit, Abdurrahman Ertürk, Recep Kaplan, Hasan Alpars

17:45 Dinar Belediye Bandosu Konseri

18:00 Safiye Samyeli, Ömür Gürbüz – Şiir Dinletisi

18:20 Sandıklı Gönüller Hanımlar Derneği - Yerel Teatral Gösteri ve Halk Oyunları

18:40 Pınar Halaç ve Halil Rıfat Aydemir Konseri

18:50 Muzaffer Sever - Mahalli Sanatçı

19:00 Hasibe Ceylanöz - Mahalli Sanatçı

19:10 Taşhan Dans Grubu Gösterisi-İhsan Soysal

19:30 İsmail Hakkı Nakilcioğlu – Muhteşem Yüzyılın Muhterem Sanatkarı: Hattat Karahisari

20:10 Hasan Hüseyin Ertunç - Hat İcrası

20:30 AKÜ Devlet Konservatuvarı – Türk Halk Müziği Konseri

 

12 EKİM – 3. GÜN

12 Ekim Cumartesi Gündüz Programı:

10:00-17:00 Sergi – Zanaatkarların sunumu

10:00-17:00 İlçelerin tanıtım filmlerinin izlenmesi

10:00-17:00 Karikatür Uygulamaları

10.00-17.00 Ata Sporlarından Okçuluk ve Matrak Oyunları

14:00-15:00 AKÜ Devlet Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi ve Türk Sanat Müziği İcrası

15:00-16:00 Zanaatkarların atölye çalışmaları

16:00-16:20 Halil İbrahim Kaplan – Türk Halk Müziği

16:30-16:50 Mustafa Kaplan – Türk Halk Müziği

Çocuk oyunları – 5 istasyon

 

12 Ekim Cumartesi Akşam Programı:

17:00 AŞK Kültür ve Sanat Günleri tanıtım filmi izlenmesi

17:10 Ahmet Şemsettin Karahisari - Belgesel film izlenmesi

17:25 Mustafa Can - Mahalli Sanatçı

17:35 Yılmaz Otan- Mahalli Sanatçı

17:45 Taşhan Müzik Grubu Dinletisi-İhsan Soysal

18:00 Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği – Sandıklı Yaren Kültüründen Bir Demet

18:40 Adnan Şahin – Şiir Dinletisi

19:00 Orhan Altuğ – Konuşma ve hat icrası

19:40 Tarkan Köylü - El sanatları, Milli Mücadele ve Frigya konulu kum sanatı gösterisi

19:50 Muharrem Feratan - Hacivat-Karagöz ve Âşık-Maşuk seyirlik oyunları

20:00 Sinan Yağmur  - Aşkın 7 Hali Söyleşi

20:30 Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği Konseri

 

13 EKİM FİNAL – KAPANIŞ PROGRAMI

13 Ekim Pazar Gündüz Programı:

10:00-17:00 Sergi – Zanaatkarların sunumu

10:00-17:00 İlçelerin tanıtım filmlerinin izlenmesi

10:00-17:00 Karikatür Uygulamaları

10.00-17.00 Ata Sporlarından Okçuluk ve Matrak Oyunları

14:00-15:00 AKÜ Devlet Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi ve Türk Sanat Müziği İcrası

15:00-16:00 Zanaatkarların atölye çalışmaları

16.00-16.20 Taşhan Müzik ve Dans Grubu Gösterisi

16:20-16:40 Fatih Cuca – Türk Sanat Müziği

16:40-17:00 Esra Poyraz Ünal – Yetişkinler için Müzik Eşliğinde Masal Anlatımı

Çocuk oyunları – 5 istasyon

 

13 Ekim Pazar Akşam Programı:

17:00 Tanıtım filmlerinin izlenmesi

17:10 Ahmet Şemsettin Karahisari - Belgesel film izlenmesi

17:25 Ömer Yarşi – Mahalli Sanatçı (Görüşülecek)

17:45 Halk oyunları ekipleri kılıç kalkan ve hazin kırık hava oyunları gösterisi

18:00 Risus Sanat – Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Teatral Gösteri

18:15 Afyonkarahisar Okçuluk Temsilciliği - Okçuluk hakkında bilgi vermesi

18:30 Ali Hüsrevoğlu – Hat Sanatının Türk-İslam Sanatındaki Önemi Konferansı

19:10 Tarkan Köylü - Kum sanatı gösterisi

19:30 Ömer Karaoğlu – Konser

21:30 Plaket Töreni

22:00 Kapanış
Konum Google Takvime Ekle
Festival
Detay